Odgoj i obrazovanje darovitih učenika: suvremene pedagogijske implikacije

Igor Radeka
Sveučilište u Zadru

Knjiga Odgoj i obrazovanje darovitih učenika: suvremene pedagogijske implikacije objavljena je prije svega zbog nedostatka relevantne pedagogijske literature posvećene darovitim učenicima s namjerom upućivanja u suvremene pedagogijske perspektive i poticanja daljnjeg promišljanja raznolikih načina rada s darovitim učenicima. Namjera nam je njome unaprijediti kvalitetu odgoja i obrazovanja darovitih učenika unutar pet osnovnih škola uključnih u ovaj projekt, ali i pomoćI u radu ostalim osnovnim školama kao i svim zainteresiranim za poboljšanju rada s darovitim učenicima u cjelokupnom sustavu odgoja i obrazovanja.

Knjiga je namijenjena prije svega učiteljima osnovnih škola, osim toga i nastavnicima srednjih škola, studentima nastavničkih studija, roditeljima darovite djece, kao i svima onima koje zanimaju suvremeni pristupi odgoju i obrazovanju darovitih učenika te onima koji žele bolje razumjeti darovitu djecu. Dostupna je u tiskanom, kao i u elektronskom obliku na suradničkoj platformi Online centra „Zadar za darovite“ (http://zadar-za-dar.eu/), koji je također rezultat ovoga projekta, kako bi proširili utjecaj Projekta na rad s darovitim učenicima u hrvatskom sustavu školstva.

February 11, 2019

978-953-331-222-1