Psihologija dječje igre

Mira Klarin
University of Zadar

Synopsis

Nastavni materijali Psihologija dječje igre nastali su u namjeri da se na jednom mjestu istaknu i izdvoje najvažniji dijelovi razvojne psihologije koji se odnose na dječju igru. Naime, psihologijska literatura obiluje sadržajima povezanim s razvojnom psihologijom, ali na hrvatskom jeziku nedostaju sadržaji koji specifično govore o razvoju kroz dominantnu dječju aktivnost, a to je igra. Od određenja dječje igre, preko njezine važnosti i povezanosti s različitim apektima razvoja pa do njezine terapijske uloge, ovim nastavnim materijalima nastoji se čitateljima ponuditi holistički pogled na igru.

Sadržaj nastavnih materijala u prvom redu je namijenjen studentima koji se pripremaju za rad s djecom, poput studenata predškolskog odgoja, razredne nastave, studenata psihologije, pedagogije, defektologije te stručnjacima koji se u svojoj praksi na bilo koji način susreću s djecom (odgojitelji, učitelji, psiholozi, pedagozi, defektolozi, medicinsko osoblje).

Sadržaj prati kolegij Psihologija dječje igre.

Downloads

Download data is not yet available.

Downloads

Published