Višejezični priručnik za učenje modalnih čestica: njemački, hrvatski, engleski

##submission.authors##

Marijana Kresić Vukosav
Odjel za lingvistiku, Sveučilište u Zadru
Mia Batinić Angster
Odjel za lingvistiku, Sveučilište u Zadru

Sažetak

Ovaj višejezični priručnik zbirka je uputa i vježbi osmišljenih za učenje njemačkih, hrvatskih i engleskih modalnih čestica i ekvivalentnih modalnih izraza. Cilj joj je na zanimljiv i motivirajući način pružiti potporu studentima i učenicima pri savladavanju odabranih izraza i modalnosti općenito. Modalne čestice predstavljaju složen problem u nastavi njemačkoga kao inoga jezika za koji se smatra da ne dobiva pažnju koju zaslužuje, a s obzirom na to da su modalne čestice jezična pojava koja se samo marginalno spominje u gramatikama hrvatskoga jezika, zasigurno predstavlja problem i u inojezičnoj nastavi hrvatskoga jezika. Kao nastavak monografije o modalnim česticama koja je objavljena 2014. godine (Kresić/Batinić 2014), ovaj priručnik nudi nastavne materijale i upute za učenje odnosno savladavanje ove kategorije riječi. Knjiga je korisna za sveučilišnu nastavu na smjerovima germanistike, kroatistike i lingvistike, poglavito za napredne učenike spomenutih jezika.

Statistika preuzimanja trenutno nije dostupna.
Cjeloviti tekst
02.09.2019.